Naposledy aktualizováno: 24.04.2024 09:00:17
Na úvodní stranu

Místní knihovna Vacenovice

Oznamuji zájemcům, že v regálu před knihovnou jsou umístěny vyřazené knihy z místní knihovny i další, které tam čtenáři odložili. Můžete si je zdarma odnést domů.     Pěkný den i pohodové čtení přeje knihovnice

ezen  - měsíc knihy.

I v naší knihovně jsme pozvali na besedu děti z Mateřské školy Vacenovice. Přišly v úterý 19.3. ve 3 skupinách i se svými učitelkami. Povídali jsme si o knížkách, o časopisech, které půjčujeme (hlavně Čtyřlístek), něco jsme si přečetli a pak se děti rozběhly mezi regály a ukazovaly si knížky, které by si rády půjčily. Ráda je zvu i s rodiči do knihovny, myslím, že si každý něco vybere. (foto)

A hned v pátek 22.3. jsme spolupracovali se Základní školou Vacenovice na pěkné, velké akci "Noc s Andersenem". Žáci od 2. do 5. třídy se sešli v tělocvičně školy, kde jsme si ujasnili, co že je ta NOC s Andersenem". Je to kouzelné pohádkové nocování dětí na místě, kde nejen mají rádi knihy, ale především rádi čtou a chtějí podpořit čtenářské návyky dětí. Akce, kde děti mohou nocovat mimo domov a je pro ně připraven bohatý doprovodný program, zaměřený tématicky na pohádky a dětské knihy. Vždyť spisovatele Andersena zná celý svět, hlavně jeho pohádky, třeba "Malá mořská víla, Princezna na hrášku, Statečný cínový vojáček" a další. A připomněli jsme si i 75. výročí vydavatelství dětské knihy Albatros.  To na úvod. A pak už to rozjely děti i paní učitelky. Po skupinách je posílaly plnit různé úkoly, mezi jiným i do knihovny. Dostaly štítek a vyhledávaly zadané knížky v regálech knihovny. Sladká odměna je neminula  a už pospíchaly dál. Pak jsme se všichni sešli u táboráku a opékání klobás na školním dvoře, zpívalo se a veselilo do doby, než se děcka uložila do spacáků na karimatkách ve svých třídách, kde je ještě uspávaly pohádky či pověsti čtené z knížek vedoucími tříd. Tak přeji pěkné nocování a nashledanou v knihovně.